Autor

Roman Rzadkowski
Roman Rzadkowski

Z wykształcenia i z zawodu jestem polonistą, egzaminatorem CKE wszystkich rodzajów egzaminów. Polonistykę wybrałem, aby zostać pisarzem. Myślałem o przeczytaniu wszystkiego, co stworzono, by ustrzec się powtórek. Zszedłem z tej drogi, gdy podczas studiów zaproponowano mi pracę polonisty. Przyjąłem ją przekonany, że nauczyciel jest lub może być bardziej pożyteczny społecznie niż pisarz żyjący z „głową w chmurach”. Podejmując wyzwanie pracy polonisty, mogłem tłumaczyć ukochaną literaturę na język młodych gniewnych ludzi. Z czasem zauważyłem, że zainteresowanie mądrymi książkami zanika na rzecz dziesiątej muzy. Spróbowałem więc zachęcić uczniów do czytania, pisząc dla nich w prezencie powieść „Wulkan” i scenariusz sitcomu „Córeczki”. Literatura traciła popularność, a ja zatęskniłem za wiedzą ścisłą. Zacząłem studiować informatykę.

Od kilku(nastu?) lat więcej czasu poświęcam tworzeniu stron www, kodowaniu (HTML, CSS, flash) i grafice www, przenosząc edukację do internetu i na smartfony uczniów. W wolnych chwilach redaguję portal „Kocham język polski – kochamjp.pl”.

Widząc wielkie możliwości sieci i social mediów, wdrażam ogólnopolskie konkursy wiedzy i umiejętności do szkół, aby promować nauczanie online.

Dla uczczenia setnej rocznicy niepodległości Polski przygotowałem formułę nauczania i uczenia się pod nazwą: Edukacyjne wyzwania medialne (EWM). W oparciu o nią zorganizowałem dość innowacyjne konkursy z logiem „Niepodległa” (szczegóły). Zaproszenie do udziału w nich wysyłałem tysiącom placówek.

Pozdrawiam wszystkich twórców i czytelników, zapraszając na mój portal i do współpracy 😉

FORMULARZ KONTAKTOWY