Autor

Roman Rzadkowski
Roman Rzadkowski

Z wykształcenia i z zawodu jestem polonistą, egzaminatorem CKE wszystkich rodzajów egzaminów. Polonistykę wybrałem, aby zostać pisarzem. Myślałem o przeczytaniu wszystkiego, co stworzono, by ustrzec się powtórek. Zszedłem z tej drogi, gdy podczas studiów zaproponowano mi pracę polonisty. Przyjąłem ją przekonany, że nauczyciel jest lub może być bardziej pożyteczny społecznie niż pisarz żyjący z „głową w chmurach”. Podejmując wyzwanie pracy polonisty, mogłem tłumaczyć ukochaną literaturę na język młodych gniewnych ludzi. Z czasem zauważyłem, że zainteresowanie mądrymi książkami zanika na rzecz dziesiątej muzy. Spróbowałem więc zachęcić uczniów do czytania, pisząc dla nich w prezencie powieść „Wulkan” i scenariusz sitcomu „Córeczki”. Literatura traciła popularność, a ja zatęskniłem za wiedzą ścisłą. Zacząłem studiować informatykę.

Od kilku lat więcej czasu poświęcam tworzeniu stron www, kodowaniu (HTML, CSS) i grafice www. W wolnych chwilach zajmuję się redagowaniem portalu „Kocham język polski – kochamjp.pl”.

Widząc wielkie możliwości sieci i social mediów, chciałbym wdrażać programy (konkursy) dla wszystkich internautów zainteresowanych kulturą polską. Jej elementem jest język polski ubożejący z powodu rosnącej liczby zapożyczeń, spadku czytelnictwa itd. Jako polonista czuję się zobowiązany ów regres powstrzymywać, pobudzając wrażliwość i propagując wiedzę o języku polskim w nowoczesny sposób – najlepiej krótko, zwięźle, intuicyjnie na smartfony z dostępem do ćwiczeń przez 24 godziny na dobę.

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych twórców i czytelników, zapraszając do współpracy i na mój portal 😉

FORMULARZ KONTAKTOWY